• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

ALEKSA OSTAO ZATEČEN CENAMA U RESTORANU U SREMSKOJ MITROVICI: "U Beogradu je nemoguće ručati za taj novac, papreno je"

Autor Ivana Vlajković

Cene u restoranu u Sremskoj Mitrovici.

 Kafić Izvor: Shutterstock.com/Thongden Studio

Manje od 400 dinara za pola litra riblje čorbe, 800 za 300 grama ribe, a 750 za veliku porciju domaće kobasice - tako se kreću cene u jednom restoranu u Sremskoj Mitrovici.

Samo 75 kilometara dalje, u Beogradu, svi ovi obroci u restoranima drastično su skuplji. Cene ugostiteljskih usluga odavno rastu, ali definitivno najgore prolaze Beograđani, što vidi svako ko iz prestonice ode na ručak u neki drugi grad u Srbiji. Sremska Mitrovica, recimo nije daleko, nalazi se na oko 75 kilometara od Beograda, a cene u restoranima daleko su niže.

Tako je jedan Aleksa posetio pretežno riblji restoran u tom gradu i ostao zatečen cenama. Primera radi, riblja čorba u ovom restoranu košta 380 dinara, a dolazi u porciji od čak pola litra, dok ovakva čorba u Beogradu košta 370 dinara ali za 350 mililitara, pa ukoliko bismo poredili cenu po litru, u Sremskoj Mitrovici izašlo bi 760, a u Beogradu oko 1.050.

Kada je reč o ribi, što je zapravo specijalitet u ovom restoranu, filet dimljene pastrmke koji dolazi sa dalmatinskim varivom i krompir salatom košta 1.080 dinara, a u pitanju je porcija od 300 grama, dok u Beogradu 200 grama iste ribe sa jednim prilogom košta daleko više - 1.500 dinara.

Za 300 grama smuđa na žaru u Sremskoj Mitrovici treba platiti 930, a u Beogradu oko 1.100. Potom, u Sremskoj Mitrovici porcija domaćih kobasica sa pomfritom košta 750 dinara, dok u beogradskom restoranu, isti obrok košta oko 1.000. "Nas četvoro smo naručili litar riblje čorbe, tri porcije glavnog jela, što ribe, što mesa, salatu, dve kafe, dve rakije, palačinke, hleb koji se podrazumevao... Sve nas je izašlo manje od 6.000 dinara, što je oko 1.500 po osobi.

U Beogradu je nemoguće da se predjelo, glavno jelo, kafa i dezert nađu za taj novac, a treba imati u vidu da su porcije i više nego pristojne", kaže Aleksa koji dodaje da je na osnovu ovih cena jasno koliko je u prestonici sve preskupo.

Isto tako, račun za dvoje iz jednog niškog restorana, na kojem su se našli kafa, dunjevača, urnebes, moravska salata, teleća glava, pet ćevapa i pola litre rozea, izađe 2.870 dinara. Takođe, tu je još jedan račun iz Vranja, koji je plaćen 1.220 dinara, a na kojem su se našla dva svinjska vrata, dve šljivovice i kajsije, ljuta papričica,urnebes i dve lepinje.

BONUS VIDEO: 

Pogledajte

02:10
"U BUDVI LEŽALJKE I DO 200 EVRA" Ivan Gajić uživo iz CG otkrio kakve su cene na primorju: Bez 50 € u restoran se NE POJAVLJUJTE
Izvor: Kurir televizija
Izvor: Kurir televizija

(Nova/MONDO/I.V.)

Možda će vas zanimati

Komentari 10

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Daca

Pa gospodo počnite kuvati,a ne jesti po restoranima!

Zderonja

Gde jos pise u meniju,"pola litra corbe"?Pa nije voda ,ili benzin,nego hrana,sto bi znacilo pola porcije ili cela porcija..

Dača

Dok se vi prepucavate selendra ili ne,jedino je tačno,a što u tekstu nema da 85% gradjana ove jadne i cele baš selendre neće do kraja svog života pojesti pristojan ručak u restoranu,jer i kod kuće jede koješta,osim ako ga u taj isti restoran ne pozovu u svadbu!

special image