Tužilaštvo za organizovani kriminal je nakon prijema Vučićevog pisma, u kom je izneo tvrdnju o susretu državnog funkcionera sa Bojovićem koji je optužen za više ubistava, pozvalo Vučića da dostavi podatke o tome, s obzirom da u postupcima protiv Bojovića, kao i drugim krivičnim postupcima koje vodi, nije došlo do tih saznanja, rekao je Radisavljević Tanjugu.

"Očekujem da će Vučić dostaviti informacije u kom sudskom postupku je takav podatak iznet, ko je njegov izvor, kao i druge relevantne činjenice koje mogu biti od značaja za naš dalji rad, radi njihove provere", rekao je tužilac za organizovani kriminal.

Radisavljević je napomenuo da informacije o tome Vučić može da dostavi i tokom sastanka koji će sa njim biti održan do kraja sedmice.

"Još jednom pozivam da se važne informacije i podaci ne dostavljaju preko medija, ukoliko se zaista želi profesionalno postupanje", rekao je tužilac i naglasio da svako drugačije ponašanje neminovno dovodi do nepotrebne politizacije.

Vučić je 15. februara, kako je tada saopštio SNS, uputio pismo tužiocu za organizovani kriminal u kojem ga je obavestio da je jedan od najviših državnih funkcionera u vreme dok je bio na vlasti 2008. imao susrete sa Bojovićem.

Naprednjaci su tada na konferenciji za novinare naveli da je u tom pismu na četiri mesta jasno naglašeno ime i prezime tog funkcionera koji se krajem 2008. godine, neposredno pre Bojovićevog bekstva iz zemlje, sastao sa njim u jednom beogradskom kafeu u Njegoševoj ulici.

Odbegli Bojović koji je u Srbiji optužen za više ubistava i pokušaja ubistava, uhapšen je 9. februara u Španiji po poternici srpskog Interpola. Trag mu se izgubio u junu 2010, a poternica za njim je raspisana u septembru te godine.

Tužilaštvo za organizovani kriminal u optužnici navodi da je Bojović stao na čelo "zemunskog klana" posle ubistva njegovih vođa Dušana Spasojevića i Mileta Lukovića, u martu 2003. godine, a svoju moć učvrstio je nakon hapšenja Milorada Ulemeka Legije, i tereti ga za tri ubistva i dva pokušaja ubistva.

(Tanjug)