"Možda bi se neki iznenadili kako jedna mala zemlja kao što je naša ima takav bilans, ali valja podsetiti da se radi o trendu koji je dominantan u poslednjih deset godina. Naime, podaci Sekretarijata Evropskog suda pokazuju da je od maja 2009. godine do 31. decembra 2018. protiv Crne Gore podneto 2.537 predstavki. Ovoliki broj obraćanja Sudu u Strazburu jasan je pokazatelj nepovjerenja koje građani imaju u crnogorsko pravosuđe, uprkos bajkama o nevjerovatnim rezultatima koje ono postiže, a koje nam serviraju institucije sistema", napominju u SNP-u.
U saopštenju ove stranke, koje prenosi Televizija Crne Gore, navodi se da je Sud u Strazburu u čak pedeset slučajeva utvrdio da je crnogorsko pravosuđe povredilo Evropsku konvenciju o ljudskim pravima, a u najvećem broju postupaka radilo se o povredi prava na pravično suđenje.
"Crnogorskoj javnosti, svakako, najpoznatiji je i najsvežiji slučaj kompanije 'KIPS' koja je tužila državu zbog nemogućnosti da ostvari pravo na gradnju tržnog centra iako je za to ispoštavala sve zakonske pretpostavke. Aroganciju i neznanje bivšeg gradonačelnika Miomira Mugoše koji je stopirao plan biznismena Rista Drekalovića, građani će morati da plate iz svog džepa. Podsećanja radi, reč je o iznosu od 'tričavih' 4,5 miliona evra i to će još biti i dobro ako ga Evropski sud ne uveća, s obzirom da je oštećena strana najavila žalbu na presudu", navodi se u saopštenju.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina