Oborn je optužio list da je "prevario svoje čitaoce" ne izveštavajući o navodima da je HSBC banka pomagala bogatim klijentima da izbegnu plaćanje poreze, o čemu su ostali britanski mediji opširno izveštavali.

"Treba vam mikroskop da biste našli izveštavanje 'Telegrafa'. Ništa u ponedeljak, šest mršavih paragrafa u levom donjem uglu strane dva u utorak, sedam paragrafa duboko u stranicama o biznisu u sredu", naveo je Oborn u komentaru u kojem objašnjava svoju odluku.

"Telegraf" je negirao tvrdnje svog bivšeg političkog komentatora navodeći da je odvajanje oglašavanja i "nagrađivanog uređivačkog rada" uvek bila temelj u poslovanju lista.

HSBC je odbio da komentariše ostavku Oborna.

"Gardijan" (The Guardian), koji je pomogao u objavljivanju priče o skandalu, naveo je da je HSBC "stavio na pauzu" svoj račun za oglašavanje u tom listu usred rasprava oko prošlonedeljne serije tekstova o spornim aktivnostima švajcarskog ogranka HSBC-a.

"HSBC je uradio isto s 'Telegrafom'. Postoji obrazac ovde pa kada je HSBC predmet istage, oglašavanje presuši", rekao je Oborn za Bi-Bi-Si (BBC).

Oborn je rekao da je "Telegraf" izbegavao kritičko izveštavanje o HSBC pošto je ta banka povukla reklame iz lista nakon niza tekstova krajem 2012. o ogranku banke na Džerziju, ostrvu na Lamanšu koje se smatra poreskim rajem.

"To je bio ključni trenutak. Od početka 2013. pa nadalje kritični tekstovi o HSBC-u bili su obeshrabrivani. HSBC je suspendovao svoje oglašavanje u 'Telegrafu'", rekao je Oborn.