Prva poruka Vladana Milojevića posle utakmice

Ovaj gol je dao Zvezdi nadu

Ognjen Mimović je sačuvao šansu crveno-belih da će u Ligu šampiona

22:52

Kraj utakmice, Bode Glimt - Zvezda 2:1

Bode Glimt - Crvena zvezda 2:1! Golom Ognjena Mimovića 15 minuta pre kraja, Zvezda je izborila nadu da će igrati Ligu šampiona! Revanš je zakazan za narednu sredu, na stadionu "Rajko Mitić".

22:44

86' Điga spasava crveno-bele u završnici

Nespretno je reagovao Ognjen Mimović, a Naser Điga je sprečio treći gol Norvežana, koji opet postaju opasni dok se meč bliži kraju.

22:38

Zvezdino dete iz Gornjeg Milanovca čuva nadu

Ognjen Mimović ušao je u igru u 56. minutu umesto Milana Rodića i dao jako bitan gol u Norveškoj

Ognjen Mimović
Mats Torbergsen/NTB

22:32

75' GOOOOL, ZVEZDA JE OPET ŽIVA!

Smanili su crveno-beli zaostatak na 1:2, golom rezerviste Ognjena Mimovića posle prekida! Bio je na pravom mestu kraj desne stative, da ubaci loptu u mrežu Norvećana!

22:31

Loš pokušaj Ivanića iz peterca

Zvezdin vezista gađao je blago, ali deluje da je bio u ofsajdu. Deluje da rezervisti Milson i Duarte jesu uzburkali

22:30

72' Najbolja prilika za Zvezdu, ali nema šuta Olajinke

Rezervista Duarte protrčao je po levoj strani, pokušao da nađe Pitera Olajinku na daljoj stativi, ali krilni napadač nije stigao tu loptu. Da jeste, ne bi imao težak zadatak da je ubaci u mrežu

22:20

Gol - Bode vodi 2:0, Zvezdi sve dalja Liga šampiona

Isak Mata je dobio mnogo prostora na desnoj strani, namestio se lako kao na treningu i uz rutinski pogodio lošu reakciju Seola i kasni prilazak Đige.

TV Arena sport/Screenshot

22:17

59' Zvezdini pokušaji u gužvi

Mirko Ivanić, pa Timi Maks Elšnik pokušali su da ugroze Bode udarcima u punom šesnaestercu doimaćih, ali rezultat ostaje 1:0 za Norvežane. U sledećoj akciji, glavom je pokušao i Luka Ilić

22:09

52' GOL - ZVEZDA GUBI U NORVEŠKOJ

Bode je poveo 1:0 udarcem glavom štopera Odina Bjerfuta. Zvezda je od poluvremena u toliko velikim problemima da se samo čekao trenutak u kojem će Bode povesti. I dogodio se posle sedam minuta nastavka!

22:08

50' Zvezda ne može da dođe sebi, opet šansa Bodea!

Jens Peter Hauge sada je imao mnogo prostora na oko sedam metara od gola, šutirao je snažno i preko gola, Crveno-beli ne mogu da se povežu u drugom delu meča.

22:07

48' Zvezda je opet imala mnogo sreće!

"Devetka" Bode Glimta Kasper Heg gađao je iz peterca, kraj dvojice crveno-belih i ponovo je branio Marko Ilić.

22:05

47' Ponovo brani Marko Ilić

Odmah odbrana Marka Ilića! Vezista Hakon Evjen šutirao je sa leve strane, skoro iz "mrtvog" ugla, a srpski golman je stajao na bližoj stativi i dobro se pozicionirao da spreči bilo kakvu neprijatnost.

22:03

Počinje drugo poluvreme

Nema promena ni u jednom timu

21:44

44' Poništen gol Zvezde, pogodio Endiaje

Centarfor crveno-belih Šerif Endiaje aktivirao se iz ofsajda i pogodio gol Bode Glimta. Ostaje 0:0

Mirko Ivanić Šerif Endiaje
Bane T. Stojanovic/ATAIMAGES

21:37

39' Prečka!

Zatresla se prečka Zvezdinog gola, posle još jednog napada Bode Glimta! Gađao je sa distance vezista Frejdrik Sjevold, Marko Ilić je bio savladan, ali je crveno-bele spasila prečka!

21:34

35' Zvezda se pojavila na polovini Bodea

Dugo traju napadi domaćih  (68 - 32 odsto posed lopte u korist Norvežana), a crveno-beli su imali jedan od malobrojnih napada u 35. minutu, kada je Piter Olajinka pokušao da šutne loptu koju mu je ostavio Ilić, ali je taj pokušaj blokiran.

21:30

Počela je kiša, evo zašto to nije dobro za Zvezdu

Dok se napadi Bode Glimta nižu sve češće, počela je sve jača kiša da pada. Veštački teren u tim okolnostima postaje još brži nego inače,. pa ekipa koja ne igra svaki dan na njemu mora da se brzo adaptira na takvu podlogu.

21:26

Od Bode Glimta do San Sira i nazad

Jens Peter Hauge (24), krilni napadač rođen u Bodeu vratio se ove godine u svoj matični tim posle četiri godine u inostranstvu, tokom kojih je igrao za Milan, Ajntraht i Gent. U rodnom gradu igra od januara i biće na pozajmici do kraja godine, uz opciju da ga Bode Glimt otkupi od Ajntrahta. Milan ga je 2020. godine platio 4,8 miliona evra, a Ajntraht ga je dve godine kasnije platio 8,2 miliona.

21:18

19' Uzburkala se igra!

Posle prvog kornera za Crvenu zvezdu, koji je veoma dobro izveo Hvang, razvila se ekspresna kontra Bode Glimta i još jedan šut Isaka Mate - levom nogom, sa oko 20 metara sa leve strane, preko gola.

21:09

13' Prvi šut i sigurna odbrana Marka Ilića

Bode Glimt je u nekoliko dodavanja našao slobodnog Isaka Matu, koji je sebi izgradio prostor, ali nije uputio snažan šut. Marko Ilić, Zvezdin golman na večerašnjem meču, bio je na pravom mestu. Ostaje 0:0.

21:06

6' Zvezda kreće po levoj strani

Piter Olajinka pokušao je u 6. minutu da prvi put ugrozi domaće, bio je uporan, došao je do kaznenog prostora, ali nije uspeo da napravi šansu ni sebi ni saigračima.

20:59

Počelo je!

Crvena zvezda kreće po Ligu šampiona iz Norveške!