Crvena zvezda VS BODO GLIMT MN Press
MARKO DJOKOVIC/EPA

22:55

Kraj utakmice, Crvena zvezda je u Ligi šampiona!

Crvena zvezda - Bode Glimt 2:0, za istoriju i za još jedan ulazak u Ligu šampiona! Strelci - Duarte i Spajić!

22:49

Velika šansa za Luku Ilića, ništa od gola!

Igraće se još pet minuta nadoknade!

22:48

88' Hvang ne uspeva da "završi" dvomeč

Gađao je Korejac sa desetak metara iskosa sa leve strane, lopta je išla u okvir gola, ali je golman Norvežana mirno odbranio i pokrenuo brzi napad svog tima.

22:34

76' Ivanić "gađa" Endiajea, ne nalazi ga

Spetljao se Zvezdin centarfor Šerif Endiaje u važnom trenutku, a u nastavku akcije ga Mirko Ivanić nije pronašao dodavanjem za potencijalno veliku šansu

22:32

Delije ne zaboravljaju Boru Đorđevića

Posveta i poseban gest navijača Zvezde u čast rokera koji se u Ljubljani bori za život

MN Press

22:31

Ovako je Zvezda povela 2:0

22:23

Spajić slavi blokirani šut kao gol!

Kapiten Zvezde sprečio je gol Norvežana u jako, jako opasnoj situaciji u kaznenom prostoru crveno-belih. Zajedno sa Hvangom, otklonio je opasnost u 65. minutu.

MN Press

22:17

57' GOOOL, ZVEZDA VODI 2:0!

Uroš Spajić je dao gol glavom za vođstvo 2:0 i rezultat koji vodi crveno-bele u Ligu šampiona!

Crvena zvezda VS BODO GLIMT (6).JPG
MN Press

22:15

56' Pritiska Bode, Marko Ilić brani

Prvi šut u okvir gola crveno-belih i mirna reakcija golmana Zvezde, na šut sa oko 20 metara. Čeka se nova ofanziva srpskog tima, po rezultat koji ga vodi u Ligu šampiona

MN Press

22:15

52' "Tvrd" početak drugog dela

Timi-Maks Elšnik dobio je žuti karton zbog oštrog starta na sredini terena

21:48

Gol, prečka i vođstvo na poluvremenu

Zvezda je bila u svemu bolji rival od Norvežana i zato sa puno optimizma odlazi na pauzu, sa poništenim vođstvom Norvežana iz prvog meča. Sada je 2:2 u ukupnom rezultatu, nakon što je Zvezda čak 13 puta uputila loptu ka golu protivnika, od čega pet u okvir gola.

Crvena zvezda VS BODO GLIMT
MN Press

21:35

Ovako je Zvezda povela 1:0!

21:32

Olajinka je svuda, prečka!

Ovo je njegova utakmica! U 31. minutu je pogodio okvir gola Norvežana, koji teško nalaze rešenje za njegovu igru po desnom boku zvezdinih napada

MN Press

21:31

Zvezda hoće još jedan penal, igra se dalje

Opet je Piter Olajinka u prvom planu i opet je pokušao da iznudi jedanaestwerac. Ipak, na nejgov šut lopta je pogodila u grudi defanzivca Bode Glimta, a sve na asistenciju Hvanga

Piter Olajinka

21:28

GOOOL, ZVEZDA VODI 1:0!

Strelac je Bruno Duarte iz penala u 25. minutu!

21:26

24' Penal za Crvenu zvezdu!

Piter Olajinka iznudio je jedanaesterac!

21:24

Bajaga u Zvezdinom dresu pred Severom

Momčilo Bajagić Bajaga dobio je poseban doček pred severnom tribinom, sa koje se često čuju njegovi hitovi. Pogledajte taj susret koji je oduševio celu "Marakanu"

MN Press Bajaga na Crvena zvezda Bode Glimt

21:16

15' Hvang umalo zapalio "Marakanu"

Korejski vezista gađao je sa ivice kaznenog prostora i naterao golmana da reaguje. Prvi šut u okvir gola na utakmici, a peti ka golu Norvežana za 15 minuta

21:12

Oglasio se Omri Glazer

Golman Crvene zvezde Omri Glazer napisao je poruku na Instagramu nakon što nije u timu protiv Bode Glimta

Omri Glazer
MN Press

21:07

6' Loš šut Olajinke, pa Ivanić!

Potpuna ofanziva crveno-belih na startu meča. Piter Olainka sa desne strane nije uputio loptu ka golu, a onda je ona u gužvi došla do Mirka Ivanića, koji je sa leve strane gađao snažno, ali u spoljnu mrežu.

21:01

Spektakl je počeo!

Crvena zvezda hoće preokrt protiv Bode Glimta, za ulazak u Ligu šampiona!

21:00

"Ispod dresa srce jako udara - idemo u napad zvezdo crvena!"

To je poruka Delija fudbalerima pred meč!

MN Press

20:47

"Kuva" se spektakl na Marakani

MN Press Crvena zvezda VS BODO GLIMT

19:53

Crvena zvezda ipak oslabljena!

Prvi golman Omri Glazer ipak nije mogao da stane među stative! Ovo je sastav Zvezde:
Marko Ilić - Mimović, Điga, Spajić, Seol - Elšnik, Hvang - Olajinka, Ivanić, Milson - Duarte

Vladan Milojević
MN Press

17:40

Najveća dilema...

Utisak je da u ovom trenutku Vladan Milojević ima trojicu igrača koji ozbiljno konkurišu za dve krilne pozicije pred meč protiv Bode Glimta. Najbliži startnoj postavi je Piter Olajinka, a on može da igra i po levoj i po desnoj strani terena. Igraće levo ukoliko se Milojević odluči da meč počne Puma Rodrigez na desnom boku, odnosno igraće desno ukoliko Milojević od prvog minuta pošalje na teren Felisija Milsona.

piter olajinka
17:25

Milojević u kvalifikacijama!

Tokom prvog mandata na klupi Crvene zvezde, Vladan Milojević je igrao 12 kvalifikacionih dvomeča na međunarodnoj sceni. Uspeo je da izađe kao pobednik iz svakog od njih!

Redom su pred Vladanom Milojevićem padali Florijana, Irtiš, Sparta iz Praga i Krasnodar na putu do Lige Evrope, odnosno Spartaks, Suduva, Spartak Trnava i RB Salcburg u prvoj, pa Suduva, Helsinki, Kopenhagen i Jang bojs u drugoj sezoni na putu do Lige šampiona.

17:00

Šta čeka Zvezdu?

Kako god se završi dvomeč protiv Bode Glimta, Zvezda će odigrati još osam evropskih mečeva i na međunarodnoj sceni nastupaće sve do januara. Ove sezone će se po prvi put Liga šampiona i Liga Evrope igrati u modifikovanom formatu, sa 36 učesnika koji će praktično svi biti u istoj ligi i bez nadmetanja u grupnoj fazi.

Svaki tim će igrati četiri meča na svom terenu i četiri meča na gostovanju - protiv osam različitih protivnika. Izvlačenje parova za novu sezonu Lige šampiona na programu je već u četvrtak od 18:00, a žrebanje iz Monaka posebno će zanimati navijače Zvezde ukoliko ekipa Vladana Milojevića eliminiše Norvežane.

16:45

Ovako je u Norveškoj...

Pogledajte kako izgleda stadion na kojem je Zvezda igrala prvi meč u Evropi ovog leta:

dušan ninković/mondo Crvena zvezda trening, stadion Bode Glimt
16:30

Dobar dan!

Fudbaleri Crvene zvezde od 21:00 igraju protvi Bode Glimta meč koji će odrediti u kojem se evropskom takmičenju nadmeću ove jesene - ukoliko eliminišu Norvežane igraće Ligu šampiona, a ukoliko im to ne pođe za rukom takmičiće se u Ligi Evrope.

Svakako, fudbalere Zvezde ove jeseni čeka još osam mečeva. protiv osam različitih rivala - četiri na svom terenu i četiri na gostovanjima.