Fudbaleri TSC-a izgubili su u Almatiju 1:0 od domaćina u prvom kolu Konferencijske lige. Tim Jovana Damjanovića primio je gol u 15. minutu, udarcem Litvanca Kiprasa Kažukolovasa i ispostavilo se da je to i konačan rezultat, jer je domaćima u 89. minutu poništen pogodak Osmana Kamare zbog ofsajda.

TSC je tako doživeo treći evropski poraz ove sezone, jer je tokom leta deklasiran u plej-ofu za ulazak u ligašku fazu Lige Evrope protiv Makabija iz Tel Aviva (ukupnim rezultatom 1:8). Posle tog neuspeha trener Dean Klafurić je napustio klub, a nasledio ga je Damjanović.
Pod njegovim vođstvom, TSC je mogao da iznenadi domaćina u završnici, jer je Petar Stanić imao šut iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora u 94. minutu, ali je loptu poslao pravo u golmana domaći, Josipa Čondrića.

TSC je pre toga čak tri puta pogodio okvir gola domaćih, tresla se prečka, ali se rezultat nije promenio. Novu šansu da osvoji evropske bodove TSC će imati 24. oktobra protiv Legije iz Varšave na svom terenu.