Time je udvostručen negativan rekord zabeležen pre dve sedmice, kada je bez posla ostalo 3,3 miliona ljudi, navodi AP i konstatuje da je gubitak zaposlenja jedna je od glavnih posledica pandemije koronavirusa od koje trpi čitava planeta.
Veliki broj otpuštanja navodi ekonomske stručnjake na procene da bi do kraja aprila bez posla moglo ostati dvadeset miliona ljudi.
U tom slučaju stopa nezaposlenosti mogla bi doseći do 15 odsto što bi premašilo 10,8 odsto, koliko je iznosila tokom recesije 1982. godine.
Brojni poslodavci smanjuju plate svojim radnicima kako bi opstali, a ti pokušaji se uglavnom odnose na poslove kao što su vođenje restorana, hotela, teretana, bioskopa, za čije je postojanje i funkcionisanje važna interakcija među ljudima.
Prodaja automobile je u padu, a fabrike se zatvaraju. U većini američkih država na snazi je mera ostanka kod kuće, što opterećuje poslove čiji je sastavni deo iznajmljivanje lokala, plaćanje rente i izmirivanje računa.
Američki Kongres je značajno pojačao mehanizam pomoći nezaposlenima usvajanjem zakona o pomoći zbog posledica korona virusa, što je najveći ekonomski paket u američkoj istoriji, vredan dve hiljade milijardi dolara.
Nezaposlenima je odobrena isplata 600 dolara nedeljno uz sume koje dobijaju u državama u kojima žive. Očekuje se da bi to slabije plaćenim radnicima ojačalo kupovnu moć i podržalo ekonomiju.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti