Slušaj vest

Makabi Tel Aviv doživeo je poraz od Mitjilanda 0:2 na stadionu Partizana u 2. kolu Lige Evrope. Tim Žarka Lazetića domaćin je u Humskoj zbog rata Izraela i Hamasa, a spletom okolnosti bivši trener TSC-a uveo je tim u ligašku fazu upravo pobedom u dvomeču protiv TSC-a.

Na stadionu Partizana, na kojem je Lazetić ostavio značajan trag i kao napadač crno-belih, Makabi je izgubio golovima mladog centarfora iz Gvineje Bisao, Frankulina (20), u 39. minutu, kao i veziste iz Zamije Edvarda Čilufje, u 89. minutu.

Makabi je kvalifikacije kao domaćin igrao u Mađarskoj, a zbog rata u domovini čitavu jesen igraće evropske mečeve na stadionu Partizana.

Izraelci će i sledeći meč igrati u Humskoj, 24. oktobra protiv Real Sosijedada, potom idu na uzastopna gostovanja Ajaksu i Bešiktašu, dok će 12. decembra na stadionu Partizana dočekati Rigas iz Letonije. U poslednjem kolu ligaške faze, 30. januara, u domu crno-belih igraće Makabi i Porto.